Ahoj, poradíte někdo, kdy kupovat letenky někam "do tepla" v období Vánoc? Žádné last minute asi v tomhle období (třeba od německých CK asi nehrozí, nebo ano? Díky moc, I. .

Nějaké tipy kam cestovat přes Vánoce?

Založil(a) ve fóru Zájezdy s CK

Jako obvykle ano :) jen třeba ryan nemá zimní letový řád ještě. Z absolvovaných a nebo vyhlédnutých destinací přes Vánoce: Kanáry, Madeira, Maroko, Jordánsko, Saudská Arábie, Emiráty, Omán z těch bližších. Historicky se nám za cenu okolo 10k (s normálními aerolinkami) povedlo vždy sehnat odlet 20.12 (+-2dny) a návrat 31.12-4.1. na západ USA, Malajsie, Thajska, Sri Lanku.

2 Citovat

Za 15k byl BKK s OS.

1 Citovat

Zrovna včera jsem na to koukal. Cenově i termínově nejlíp vycházelo USA (MCO, LAS, SAN).

0 Citovat

Právě jsme koupili Qatar Airways 17.12.-1.1. Vídeň- Nairobi za 563 eur/os. Za tu cenu lze i odlet 16.12. a přílet 31.12. Krátké přestupy, zavazadla v ceně, to mi na Vánoce nepřijde jako špatný deal😉

3 Citovat

Já cílím primárně na Kanáry... zajímalo by mě ještě Maroko nebo Španělsko/Portugalsko pevnina. Cílím ale na klasické aerolinky, nikoliv lowcosty...

1 Citovat

Já vzal na GC tohle a pak Silvestr a Nový rok v Lisabonu ;-)


prg-lpa.png

3 Citovat

tygrlive napsal(a):

Já cílím primárně na Kanáry... zajímalo by mě ještě Maroko nebo Španělsko/Portugalsko pevnina. Cílím ale na klasické aerolinky, nikoliv lowcosty...

 

Ahoj, máte něco? Koukám na Kanáry, nastavila jsem si všude možně hlídacího čokla a  řekla bych, že nic zajímavého. Lowcosty i klasické aerolinky. Vueling s přestupem (možná i delším stopem) v BCN by šel ;) Jsem dost limitovaná termínem, nejdřív odlet v sobotu 21.12, je mi jasné, že to nebude žádná mega akce. 

0 Citovat

Co TAP? Na Gran Canarii měli dobrý ceny z Prahy. Bohužel asi ne ten termín 21. :-( škoda, že nemůžete dřív.

1 Citovat

A jo, TAP. Kouknu! Taky chceme někam na Vánoce aspoň trochu do tepla, návrat tak 25.,26,27.12. SIlvestr už zas tu, odlet přiměřeně flexibilní

1 Citovat

Nastavte si hlídácího čokla na google flights , je možné nastavit na vybrané destinace bez ohledu na aerolinku .. a bude stačit jeden čokl :) 

0 Citovat

toho nastavenýho samozřejmě mám :) Ale taky nevidí všechno a mívá zpoždění

0 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

Nastavte si hlídácího čokla na google flights , je možné nastavit na vybrané destinace bez ohledu na aerolinku .. a bude stačit jeden čokl :) 

 

Mám ;) A zas tak chytrej taky není, jak píše @Deny, díky za všechny tipy, zkusím ten TAP. Další otázka je, zda ještě vyčkávat. Ale to už jsme tady probírali mnohokrát, že teď v pocovidovým létání se fakt nedá říct. 

0 Citovat

No, já jsem nečekala a koupila hned v lednu Senegal na termín 21.12. - 5.1. a teď jsem to znovu zkusila vyhledat a cena je někde úplně jinde, takže uf. Já často kupuji letenky na hrozné termíny - vánoce, letní a jarní prázdniny - a musím říct, že zatím se mi vždy brzký nákup vyplatil.

4 Citovat

Nápodobně jako JanaV_1.  Jelikož jsem hodně limitovaná školními prázdninami, kupuju hodně dlouho dopředu a nečekám na žádné akce na poslední chvíli. Před měsícem jsem koupila za 18k/osoba Mauricius z Prahy (Lufthansa s krátkým přestupem ve Frankfurtu) 13.-30.12. Možná by mi někdo řekl, že je to úplně blbá letenka, možná to není nic extra levnýho, ale díky včasnosti mám k tomu zarezervovaný dobrý a zároveň levný ubytování na dobrých místech, takže nemusím přebírat co zbyde z už přebraného. Totéž s půjčením auta. Teď jsem na to koukla a ta cesta tam 13.12. je pořád za stejnou cenu, ale ta zpáteční 30.12. je už teď o 4k dražší.

1 Citovat

Přesně tak. I kdybych nechytla to úplně nejlevnější (což zatím musím zaklepat se mi nestalo, že by cena klesla), tak jsem vždy ještě dost ušetřila na parkingu nebo vlaku, ubytování a půjčení auta.

Mimochodem jsem také zkontrolovala svůj let a cena se změnila z 12500 na 50500 Kč za osobu! Takže teď už bych samozřejmě koupila něco úplně jiného.

0 Citovat

🤦‍♀️😇 a ja musim sedet doma😂, zednikum za pr..lí, vy mi davate.

0 Citovat

Mám přes Vánoce Kanáry, let z Berlína na Gran Canarii a návrat do Norimberka (vánoční trhy jako bonus). Cena 6 tisíc za osobu zpáteční. Na ty termíny pohoda.

0 Citovat

My meli loni Fuerteventuru z Berlina na vanoce a Sulvestra za 39.90€😘

1 Citovat

Fuerte z Prahy přes Vánoce je teď za 5 000, ale to jsem teda lakomá

0 Citovat

To jo😁, do 3tis. 

0 Citovat

Já čekám na easyjet s čím se vytasí z BER.

0 Citovat

Mandre napsal(a):

To jo😁, do 3tis. 

Přesně tak.

A taky čekám ne Easyjet z BER :)

Ale jeden rozumnej přestup z Prahy zvládnu taky

0 Citovat

Mandre napsal(a):

To jo😁, do 3tis. 

 

Nenajdeš :D Teď ne, možná Easy nebo FR až se "odkryjou" ... 

0 Citovat

Tak Easyjet se moc nevytasil

0 Citovat

přemýšlím teda o BER - ACE za 2 500,- ale zrovna tam už jsem byla

1